streda, 19 júna, 2024

Evanjelický a. v. cirkevný zbor v Martine

"Lebo tak Boh miloval svet, že svojho jednorodeného Syna dal, aby nezahynul, ale večný život mal každý, kto verí v Neho." Ján 3, 16

Udalosti

Mladší slúžia starším

… ale v láske slúžte si vospolok. Gal 5,13

Služba je v cirkvi veľmi dôležitá a potrebná. Nie sme tu len sami pre seba, ale preto aby sme s tým čo vieme a čo máme, mohli poslúžiť aj ľuďom okolo nás. K tomuto chceme viesť aj mladých ľudí, ktorí spoznávajú prostredie nášho cirkevného zboru. Preto sme sa rozhodli, že spolu s konfirmandami z 1. ročníka poslúžime ľuďom v zariadení sociálnych služieb. Dňa 12. 2. 2016 sme sa za hustého sneženia vybrali aj s pani kaplánkou Slávkou Danielovou do Medik-u M v Martine.

V príjemnom prostredí, obkolesení novými tvárami, sme po úvodnom zamyslení zaspievali dve piesne. Spoločne sme sa pomodlili a presunuli sa do spoločenskej miestnosti, kde už na nás čakali zaujímavé aktivity. Konfirmandi roztrúsení pomedzi starších, im pomáhali vyrábať veľkonočné vajíčka, rozvíjali svoju myseľ pri spoločenských hrách, alebo len tak trávili čas pri spoločnom rozhovore.

Sme veľmi radi, že sme v rámci konfirmačnej výuky mohli aj tak trochu vystúpiť zo svojho stereotypu a zažiť niečo nové. Veríme, že to obohatilo každého, kto bol súčasťou tohto milého stretnutia.

Aďka H.

Medik_M_02

Medik_M_03

Medik_M_04

Medik_M_05

Medik_M_06

Medik_M_07