sobota, 24 februára, 2024

Evanjelický a. v. cirkevný zbor v Martine

"Lebo tak Boh miloval svet, že svojho jednorodeného Syna dal, aby nezahynul, ale večný život mal každý, kto verí v Neho." Ján 3, 16

Turčianska mládež

TM – máj 2018

V piatok, 4. mája 2018, boli mládežníci a konfirmandi Turčianskeho seniorátu pozvaní na ďalšie stretnutie Turčianskej mládeže.

Na tému „Kam patríš?“ nám prišiel porozprávať pán farár Dušan Vaňko z dedinky pri Ilave – Košeca. Hovoril o tom, ako v živote hľadal svoje miesto. Ako mladý muzikant mal punkovú kapelu s názvom Netopier a mali jednu pieseň – Netopier. Či už za to mohol „bohatý“ repertoár alebo kvalita hudby, z garáže to už ďalej nedotiahli. Neskôr pocítil hudobný deficit, ktorý ale zmizol, keď sa dostal na faru a založili tam kapelu. Spočiatku bol len ohúrený množstvom piesní, ktoré môžu hrať a pekne znejú. Neskôr si začal uvedomovať skutočný význam slov týchto kresťanských piesní a pochopil, že jeho miesto je pri Bohu. Rovnako tak aj každý z nás má u Neho miesto a Boh túži, aby to miesto nezostalo prázdne.

Do chvál nás viedli naši priatelia z Hája – Pali Fanči a pán farár Tomáš Lipovský. Okrem známejších piesní sme spievali aj nové a menej známe. Taktiež sme spievali piesne z Evanjelického spevníka. Celý večer moderovali Martinčania – Jožko Sopoliga a Zuzka Kubíková.

Sme radi, že sa Turčianska mládež opäť častejšie stretáva a tešíme sa na ďalšie stretnutie, ktoré bude po letných prázdninách. Bratia a sestry, prosím, myslite na Turčiansku mládež aj vo svojich modlitbách, nech stále prichádzajú noví mladí ľudia a zažívajú na týchto stretnutiach Boží dotyk a radosť zo spoločenstva.

Anna Magdaléna Hroboňová